ASIR PLASTİK

POLİETİLEN SU DEPOSU SATIŞI VE TEKNİK SERVİS HİZMETİ

2003 yılında İzmir Pınarbaşı’nda kurulan Asır Plastik’in hedefi, pazardaki ihtiyacı karşılamak adına rotasyon kalıp teknolojisi kullanarak plastik üretimi yapmaktı. Asır Plastik üretime ilk olarak tank, depo ve farklı şekillerde kutular tasarlayarak başladı. Daha sonra, üretimi yapılan plastik ürünlerin çeşitlendirilmesiyle birlikte plastik imalatı yapan köklü bir firma haline geldi.

2003’te yeni fabrikasına taşınan PMS, 11.000m2’si kapalı 20.000m2’si açık bir alana sahip olmuştur. Böylece hem stok alanını genişletmiş, hem de üretim kapasitesini artırarak ihtiyaçlara daha hızlı cevap vermeye başlamıştır.

Daha sonraki dönemlerde PMS, Dünyada en çok uygulanan plastik işleme metotlarını (Rotasyon, Şişirme, Enjeksiyon ve Ekstrüzyon) bünyesine dahil ederek entegre bir kuruluşa dönüşmüştür.

Diğer imalatçı firmaların kalıp tedarikçisi olan fabrikamızda, başlıca plastik işleme teknikleri olan rotasyon (rotation moulding) ,şişirme (hava basınçlı kalıplama,blow moulding), enjeksiyon kalıplama teknikleri kullanılarak üretim yapılmaktadır. Ayrıca PMS rotomoulding tekniğiyle yılda 2000 ton, blowmoulding yöntemiyle 1500 ton ve enjeksiyon kalıplama yöntemiyle 250 ton LDPE, HDPE, XE, FOAMABLE PE, PP, PVC, ABS, POLYESTER ve PA işleyebilmektedir. Kullanılan tüm materyaller FDA onaylıdır ve UV filtre koruyucu özelliği vardır.

Firmamız, gerek ülke endüstrisindeki gelişmeler ve gerekse global pazarlardaki gelişmelerin bir sonucu olarak, pazar ve müşteri ihtiyaçlarının oldukça hızlı bir şekilde değiştiğini bildiğinden, hızlı değişen pazar ihtiyaçlarına yanıt verebilecek etkin bir Ar-Ge tasarım birimini oluşturmuştur.
Asır Plastik bünyesindeki Ar-Ge tasarım ekibi tecrübeli kadrosu ve teknik donanım ve imkanları ile sizlere hizmet vermektedir.